W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 932, Data wydarzenia: 2018-09-08

CZYTANIE NARODOWE PRZEDWIOŚNIA

„ Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu ,troskliwie  niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.”                                                                                                   Francis Bacon.

 

W sobotę  8 września  o godzinie 10.00 na rynku w Pilźnie  odbyło się Narodowe  Czytanie.

 Jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Prezydenta RP, mająca na celu przypomnienie największych dzieł polskiej literatury. Akcja ma na celu wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości i promować kulturę żywego słowa. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania miała szczególne znaczenie, gdyż odbywała się    w roku 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólna lektura „ Przedwiośnia”  Stefana Żeromskiego miała na celu nie tylko promowanie czytelnictwa ale także była formą uczczenia jubileuszu. Pomogła nam przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku, zainspirować do rozmów o Ojczyźnie.

Organizatorami tegorocznej akcji Narodowego Czytania byli: Burmistrz Pilzna, Miejska Biblioteka Publiczna w Pilźnie, Dom Kultury w Pilźnie oraz Liceum Ogólnokształcące im.S. Petrycego.

W czytaniu udział wzięli przedstawiciele różnych instytucji oraz nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie.


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: