W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Wyświetlenia: 1145, Data wydarzenia: 2017-06-25

Festyn Świętojański

25 czerwca, w Parkoszu, odbył się I PLENEROWY FESTYN ŚWIĘTOJAŃSKI zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, Burmistrza Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie, Dom Pomocy społecznej w Parkoszu, Radę Sołecką w Parkoszu, Ochotniczą Straż Pożarną w Parkoszu, Zespół Szkół w Parkoszu, Stowarzyszenie "Zawisłocze Pilźnieńskie" w Mokrzcu. Pierwsza taka impreza na terenie gminy Pilzno, odwołująca się do dawnych tradycji i obrzędów staropolskich, związanych z Nocą Świętojańską. W programie nie zabrakło występów ludowych-Kapela Ludowa oraz Zespół Pieśni i Tańca "Sokolanie" ,lokalnych artystów- zespół muzyczny Tigers, środowisk szkolnych- uczniowie Zespołu Szkół w Parkoszu, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu oraz w Dębicy, orkiestry dętej z Pilzna jak również koncertu muzyki filmowej w wykonaniu muzyków reprezentujących Filharmonię Świętokrzyską, atrakcji dla dzieci oraz stoisk rękodzielniczych i gastronomicznych.

Kustosz muzeum pilźnieńskiego opowiadała o dawnych obyczajach Nocy Świętojańskiej - kwiecie paproci, skokach przez ogień, miłosnych wróżbach oraz zaprosiła nad Wisłokę, gdzie odbyło się puszczaniu wianków na wodę. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

 


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
Projekt i realizacja: