W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 1937, Data wydarzenia: 2007-06-29

Ogólnopolski Spływ Kajakowy 2007

W dniach 29-30 czerwca br. odbył się siódmy ogólnopolski spływ kajakowy rzeką Wisłoką. Trasa wiodła przez malowniczo położone miejscowości w dolinie Wisłoki od Brzostku poprzez Strzegocice w Gminie Pilzno do Kozłowa w Gminie Dębica.
  W tym roku w imprezie wzięło udział 121 osób w tym kajakarze z Węgier, Ukrainy, USA. Z Polski uczestnicy spływu przybyli m.in. z: Kozłowa, Dębicy, Pilzna, Rzeszowa, Krakowa. Gminę Pilzno reprezentowało 18 kajakarzy. Komandorem spływu był pan Krzysztof Racułt, sędzią głównym – pan Jerzy Słoboda oraz trzech ratowników WOPR.
  Do mety w Pilźnie pierwsi kajakarze przypłynęli ok. godz. 14.00 i tu mogli liczyć na posiłek turystyczny oraz szereg atrakcji w tym Międzynarodowy Przegląd Piosenki Szantowej pt. "Połączy nas Śpiew" zawody rekreacyjne " Najsprawniejsza Gmina" i chrzest tych uczestników, którzy po raz pierwszy brali udział w spływie. W przeglądzie piosenki szantowej równorzędne zwycięstwo odniosły: grupa z Jodłowej , Pustkowa - Osiedla i Żyrakowa. Specjalnie wyróżnieni zostali Ukraińcy. W zawodach najsprawniejsza gmina zwyciężyła reprezentacja Gminy Dębica.
  Honorowy patronat nad spływem kajakowym pełnił V-ce Minister Rozwoju Regionalnego – Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Zygmunt Cholewiński, patronat medialny: Obserwator Lokalny, Ziemia Dębicka, Gazeta Krakowska, Nowiny, Radio Rzeszów, Małopolska Telewizja Kablowa.
  Spływ jest wspólną inicjatywą Gminy Brzostek, Jodłowa, Żyraków, Miasta i Gminy Pilzna, Miasta i Gminy Dębica, Starostwa Powiatowego w Dębicy. Impreza ma na celu promocję powiatu dębickiego.


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: