W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Wyświetlenia: 1404, Data wydarzenia: 2015-07-29

Redaktor Ewa Prządka z wizytą w Muzeum

29 lipca gościem Muzeum Regionalnego w Pilźnie była pani Ewa Prządka – znana dziennikarka Polskiego Radia, redaktor Biuletynu "Polonia Włoska", wydawanego przez Związek Polaków we Włoszech, którego pani Ewa jest członkiem honorowym. Jest także autorką pięciu tomów "Świadectw - Testimonianze", będących zapisami rozmów z polskimi kombatantami i artystami mieszkającymi we Włoszech. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Rzymską Margrabiny JS Umiastowskiej. W 2012 r. Ewa Prządka – głosicielka "sprawy polskiej" we Włoszech, została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.Do Pilzna pani Ewa przyjechała w towarzystwie państwa Anieli i Andrzeja Westwalewiczów. Wspólnie z nimi, a także p. Anną Bączek – zastępcą Dyrektora Domu Kultury w Pilźnie, p. Marzeną Baum-Gruszowską, pełniącą funkcję kustosza muzeum oraz panem Stanisławem Duchiewiczem, zwiedziła muzealne ekspozycje.

 

Po obejrzeniu wystaw wśród gości wywiązała się żywa dyskusja odnośnie roli "Małej Ojczyzny" w wychowaniu kulturowym i patriotycznym i jej późniejszym kultywowaniu przez Polaków na obczyźnie. Zwiedzaniu towarzyszył także króciutki koncert muzyczny w wykonaniu pana Marka Broniewskiego.

 

Pobyt pani Ewy Prządki zakończył się spacerem po mieście oraz zwiedzaniem najważniejszych pilźnieńskich zabytków.


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
Projekt i realizacja: