W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 1849, Data wydarzenia: 2015-12-27

Sąsiedzkie kolędowanie

Jak obyczaj stary każe czyli "Sąsiedzkie Kolędowanie"


27 grudnia b.r. odbyła się w Pilźnie uroczystość Bożonarodzeniowa - "Sąsiedzkie Kolędowanie". Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie, aktor warszawskiego Teatru Studio - pilźnianin Stanisław Brudny, Muzeum Regionalne w Pilźnie, a także szereg instytucji społecznych Miasta i Gminy Pilzno.


Ideą uroczystości był powrót do dawnej, jeszcze staropolskiej tradycji odwiedzania sąsiadów w Święta Bożego Narodzenia i wspólnego śpiewania kolęd. Pilźnieńskie, sąsiedzkie kolędowanie odbyło się na posesji pana Stanisława Brudnego przy ul. Słowackiego 5. Do wspólnego śpiewu zachęcała i przygrywała kapela "Pilźnianie" wraz z solistkami Justyną Owcą oraz Joanną Podgórnik. Odśpiewano najstarsze i najpopularniejsze kolędy, a dawne zwyczaje wigilijne i bożonarodzeniowe tradycje przedstawili zgromadzonym licznie mieszkańcom miasta aktorzy warszawskich teatrów - Ewa Domańska i Piotr Bajor. Kolędowaniu towarzyszyły, także wspomnienia i anegdoty opowiadane przez najstarszych pilźnian o dawnych,  regionalnych zwyczajach świątecznych. W kolędowaniu uczestniczyli nawet najmłodsi.


Swoją obecnością uroczystość uświetniła pani burmistrz Ewa Gołębiowska, grono radnych miejskich, przedstawiciele regionalnych kół łowieckich i pszczelarskich, stowarzyszeń oraz goście z Dębicy, Krakowa, Gdańska, Warszawy  Świętowano i śpiewano do późnych godzin wieczornych.

 

Sąsiedzkie kolędowanie


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: