W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Wyświetlenia: 1642, Data wydarzenia: 2014-11-11

Wystawa PILZNO W OBRAZACH Stanisława Westwalewicza

W dniu 11 listopada 2014r. w Muzeum Regionalnym w Pilźnie została otwarta stała wystawa pt: Pilzno w obrazach Stanisława Westwalewicza. Ekspozycja ta będąc główną atrakcją muzeum, przyczyni się do podniesienia jego rangi. Działanie objęło zakup 14 obrazów Stanisława Westwalewicza, malarza, który w latach 1951 – 1962 mieszkał i tworzył w Pilźnie. Kolekcja ta wykonana w technice olejnej na płótnie i tekturze w większości przedstawia spokojne, nieco nostalgiczne pejzaże pilzneńskie, architekturę, zachwycające widzów kolorytem. Malarstwo artysty, zwłaszcza pejzażowe posiada dużą wartość nie tylko artystyczną, ale również dokumentalną. Obiekty znajdujące się na obrazach są świadectwem życia społecznego Pilzna w latach pięćdziesiątych.

 

Doskonałym uzupełnieniem dotychczasowych zbiorów muzealnych, był zakup kolekcji obrazów artysty malarza Stanisława Westwalewicza oraz zorganizowanie stałej wystawy dzieł artysty w muzeum, które to przedsięwzięcia stały się możliwe dzięki środkom unijnym. Dom Kultury w Pilźnie napisał i zrealizował kolejny projekt pt: Zakup kolekcji obrazów Stanisława Westwalewicza oraz przygotowanie ekspozycji stałej dzieł artysty w Muzeum Regionalnym w Pilźnie.

 

Lokalna społeczność niejednokrotnie zetknęła się z twórczością artysty podczas organizowanych wystaw czasowych jego obrazów w Domu Kultury w Pilźnie, a także dzięki polichromii malarza znajdującej się w Klasztorze Ojców Karmelitów w Pilźnie. Zakupiona kolekcja obrazów Stanisława Westwalewicza pozwoli cieszyć się możliwością obcowania z jego twórczością obecnym i przyszłym pokoleniom.

 

 

 

Wystawa PILZNO W OBRAZACH Stanisława Westwalewicza


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
Projekt i realizacja: