W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 481, Data wydarzenia: 2022-07-10

XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat

XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat odbył się w niedzielę, 10 lipca, w Trzcinicy. Na scenie zlokalizowanej na stadionie przy zabytkowym kościele św. Doroty wystąpiło kilka kapel z regionu karpackiego, w tym jedna z Ukrainy. Impreza, podobnie jak w minionych latach cieszyła się dużą popularnością wśród miłośników muzyki folklorystycznej. Wystąpili: Kapela Ludowa Łużnioki, Kapela Ludowa Rymanowianie, Kapela Lachowska, Kapela Ludowa Pilźnianie, Kapela Ludowa Duklanie, Kapela Zastawnych z Brzostku, Kapela Ludowa Jaślanie i Trzcinicoki. Gościem specjalnym była Kapela Ludowa Dżereło z Ukrainy.

Festiwal to nie tylko muzyka, ale także imprezy towarzyszące. Była degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń z gminy Jasło, Stowarzyszenie Trzcinica Razem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle. Był też jarmark rękodzielniczy. Na stoiskach lokalni twórcy oferowali swoje wyroby.

Dodatkową atrakcją imprezy były przejazdy zaprzęgów konnych oraz giełda ogrodnicza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych rolników oraz pasjonatów ogrodnictwa.

Organizatorami festiwalu był wójt Gminy Jasło i Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle. Zaangażowali się w pomoc także radny Rady Gminy Jasło Stanisław Marszałek i radny Rady Powiatu Jasielskiego Jan Czajka oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle, koła gospodyń wiejskich z jasielskiej gminy i Stowarzyszenie Trzcinica Razem. Partnerem wydarzenia była Grupa Lotos.


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: