W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 2045, Data wydarzenia: 2018-09-16

IV URODZINOWY BIEG MIASTA PILZNA

IV Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna był rekordowy pod wieloma względami. Przede wszystkim w biegu głównym wystartowało aż 186 zawodników. Dodajmy do tego 7 uczestników biegu niepełnosprawnych i kilkudziesięciu biegaczy, którzy wzięli udział w biegach dla dzieci. Dopisali również sponsorzy, którzy ufundowali wiele dodatkowych nagród.

Sponsorem głównym wydarzenia była firma Omega Pilzno. Dystans ponad 10 kilometrów najszybciej pokonał Paweł Smędowski. Zawodnik Gukli Bratkowice Korzeniowski.Pl przyjechał do Pilzna z Sękowej koło Gorlic. Czas zwycięzcy to 35 minut i 57 sekund.

- Trasa była trudna. Na pewno nie jest pod bicie rekordów życiowym, ale warto ją pokonać dla dobrego, siłowego treningu - powiedział Paweł Smędowski, który niedawno zajał 8. miejsce w półmaratonie na Mistrzostwach Polski w Pile.

Kolejne miejsca na podium w kategorii Open zajęli Wojciech Pelczar (KS AZS AWF Katowice) i Grzegorz Czyż (Grupa Azoty - Automatyka Tarnów).

Wśród pań, po raz czwarty zwyciężyła Katarzyna Albrycht z miejscowości Krościenko Wyżne. Z kolei w kategorii osób niepełnosprawnych pierwsze miejsce zajął Grzegorz Sujdak z Teamu Dębica. Podczas Urodzinowego Biegu Miasta Pilzna przyznano znacznie więcej laurów.