W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Wyświetlenia: 453, Data wydarzenia: 2018-09-16

IV URODZINOWY BIEG MIASTA PILZNA

IV Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna był rekordowy pod wieloma względami. Przede wszystkim w biegu głównym wystartowało aż 186 zawodników. Dodajmy do tego 7 uczestników biegu niepełnosprawnych i kilkudziesięciu biegaczy, którzy wzięli udział w biegach dla dzieci. Dopisali również sponsorzy, którzy ufundowali wiele dodatkowych nagród.

Sponsorem głównym wydarzenia była firma Omega Pilzno. Dystans ponad 10 kilometrów najszybciej pokonał Paweł Smędowski. Zawodnik Gukli Bratkowice Korzeniowski.Pl przyjechał do Pilzna z Sękowej koło Gorlic. Czas zwycięzcy to 35 minut i 57 sekund.

- Trasa była trudna. Na pewno nie jest pod bicie rekordów życiowym, ale warto ją pokonać dla dobrego, siłowego treningu - powiedział Paweł Smędowski, który niedawno zajał 8. miejsce w półmaratonie na Mistrzostwach Polski w Pile.

Kolejne miejsca na podium w kategorii Open zajęli Wojciech Pelczar (KS AZS AWF Katowice) i Grzegorz Czyż (Grupa Azoty - Automatyka Tarnów).

Wśród pań, po raz czwarty zwyciężyła Katarzyna Albrycht z miejscowości Krościenko Wyżne. Z kolei w kategorii osób niepełnosprawnych pierwsze miejsce zajął Grzegorz Sujdak z Teamu Dębica. Podczas Urodzinowego Biegu Miasta Pilzna przyznano znacznie więcej laurów. 

Szczegółowe wyniki:
Osoby niepełnosprawne: https://www.pomiar-czasu.pl/wyniki/z180916dodatkowy1.pdf

Bieg główny, klasyfikacje w różnych kategoriach: https://www.pomiar-czasu.pl/wyniki/z180916glowny.pdf

Imprezie towarzyszyły atrakcje dla dzieci oraz koncerty. Na pożegnanie lata wystąpili: KIK Muza, mażoretki  Jupiter z Domu Kultury i duet Magdaleny Smoły i Michała Mroczka.


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
Projekt i realizacja: