W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 1090, Data wydarzenia: 2018-12-09

MIKOŁAJKOWY DAR SERCA DLA OLI I SZYMKA

Rozpoczynamy tegoroczną akcję „Mikołajkowy Dar Serca”. Tym razem zbiórka jest prowadzona na rzecz rodzeństwa z Łęk Górnych – Oli i Szymka. Zgodnie z tradycją, na Facebooku uruchomiono grupę, na której można licytować bądź oddawać przedmioty na charytatywne aukcje. Zapraszamy do wsparcia przedsięwzięcia - https://www.facebook.com/groups/560699537708747/. Istnieje również możliwość wykonania przelewu. Dane podano na załączonej grafice.

Szymon urodził się jako wcześniak. Od 6-go miesiąca życia był intensywnie rehabilitowany, jednak mimo ćwiczeń jego rozwój psychoruchowy był nadal opóźniony, gdy skończył dwa lata postawiono diagnozę - Mózgowe Porażenie Dziecięce. Szymek nie zgłasza swoich potrzeb fizjologicznych, jest pampersowany, nie chodzi samodzielnie, wymawia pojedyncze niewyraźne słowa, mimo tego jest bardzo rozumnym chłopcem. Chłopiec pomimo przeciwności losu jest bardzo wesołym, ciągle uśmiechniętym czterolatkiem, którego największym zainteresowaniem są wozy strażackie. 

Aleksandra to mała wojowniczka. której śpieszono było przyjść na świat. Ola ma 20 miesięcy i na chwilę obecną ma problem z utrzymaniem główki, nie potrafi sama siedzieć, nie umie również raczkować. Jej rozwój psychoruchowy jest bardzo opóźniony dlatego wymaga intensywnej rehabilitacji, gdyż bez niej będzie dzieckiem leżącym. Oprócz rehabilitacji dziewczynka wymaga również sprzętu potrzebnego do pionizacji ciała. Ola to wesoła dziewczynka, która uwielbia muzykę. 

Rehabilitacja dzieci wiąże się z wieloma wydatkami, jak koszty turnusów rehabilitacyjnych czy sprzętów, które nie zawsze są w pełni refundowane. Rodzice dzieci codziennie stają w obliczu wielu wyzwań, diagnoza - porażenie mózgowe zmienia całkowicie sposób funkcjonowania rodziny! Dlatego zachęcamy do pomocy dzieciom poprzez wzięcie udziału w licytacjach.

 


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: