W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Wyświetlenia: 57, Data wydarzenia: 2021-01-17

WIELKI KONKURS TEATRU GROTESKA

Teatr Groteska ogłasza WIELKI SKARPETKOWY KONKURS  "Skarpetki w akcji"

Nadszedł czas odkryć tajemnice Waszych domowych pralek! Po feriach pełnych warsztatów rozwijających wyobraźnię oraz skarpetkowych działań zapraszamy na konkurs!

Czas na Wasz ruch, Wasze pomysły i domowe lub szkolne inscenizacje! Otwierajcie szuflady, kosze na pranie, szukajcie pod łóżkiem, za szafką czy w przedpokoju - wszędzie gdzie możecie znaleźć zagubione, pozostawione na pastwę własnych pomysłów i marzeń, skarpetki.

Pomóżcie im zaistnieć na wielkiej wirtualnej scenie Teatru Groteska!

 Zachęcamy do budowania ciekawych scenariuszy i niezwykłych historii oraz przesyłania  do nas filmów na ich podstawie!

To czas wykorzystania w pełni możliwości wyobraźni z dala od komputera!

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli!

Niech wielkie skarpetkowe wyzwanie wypełnia domowe salony!

Do skarpetkowej zabawy zachęcamy także w klasach szkolnych i zdalnych!

W konkursie można wziąć udział zarówno indywidualnie jak i grupowo!

Zgłoszenia w formie filmu zawierającego nagranie (maksymalnie 5 minut) przyjmujemy od17.stycznia do 14. lutego! Czekamy na pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji historie ze skarpetkami w rolach głównych! 

Zgłoszenia wraz z akceptacją regulaminu wysyłajcie na adres: pr@groteska.pl

Regulamin dostępny na stronie www.groteska.pl

Więcej informacji w dziale Promocji Teatru Groteska: 12 633 48 22 wew. 235, 257

 

Na stronie internetowej Teatru Groteska oraz na Facebooku znajdziecie warsztaty skarpetkowe, które publikowaliśmy dla Was w czasie ferii zimowych. Mogą być one inspiracją, pomocą lub po prostu świetną zabawą.

Warsztaty skarpetkowe” przygotowali aktorzy występujący w najnowszej realizacji Teatru Groteska – „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego (premiera: wrzesień 2020). To warsztaty ruchowe, aktorskie i wokalne w jednym. Bartłomiej Olszewski, Jakub Popławski i Dominika Guzek pokazują jak można bawić się skarpetkami, tworzyć teatr skarpetkowy i poznawać oraz przekazywać w ten sposób emocje! Skarpetki są bohaterami na stopach, dłoniach oraz tworzą swoje historie, tak jak w historii opisanej przez Justynę Bednarek. 

Mamy dla Was również warsztaty„O wyobraźni – czyli to, czego nie widać w teatrze, a jest ważne” Mai Kubackiej. To odautorska propozycja oparta w całości na osobistym doświadczeniu pracy z wyobraźnią jako aktorki, instruktorki teatralnej, a także aktorki podejmującej realizacje reżyserskie. Warsztaty mają zachęcić młodych widzów do pobudzania wyobraźni, do pracy z wyobraźnią bez obciążenia stresem „pustki w głowie”. Zbudowane są w przejrzysty sposób, zrealizowane prostymi środkami i przy pomocy czytelnych elementów w konsekwentnej estetyce. „To, czego nie widać w teatrze, a jest ważne” to cykl o charakterze pogadanek wykorzystujących pierwotną gamę narzędzi twórczych (relacje osobiste, zdjęcia, kolaże, plansze prezentacji, pisanie, realne prezentacje w rzeczywistości - krótkie ujęcia filmowe, czy elementy animacji poklatkowej).

                Warsztaty mają zachęcić do tego, aby bawić się i uczyć kreatywnie, wykorzystując przedmioty,które każdy ma w domu, przedszkolu czy szkole, ale przede wszystkim własną wyobraźnię! Krótkie warsztaty z Groteski mają pobudzić dzieci do działania, stać się dla nich inspiracją, aby bawić się bez komputerów i innych nośników elektronicznych! 

ZAPRASZAMY!!!


Galeria:

Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
Projekt i realizacja: