W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 673, Data wydarzenia: 2019-03-13

MUSICAL BRZYDKIE KACZĄTKO

13 marca br. w gościnnych progach pilźnieńskiego Domu Kultury zawitali uczniowie z Łęk Dolnych i Zwiernika. Przybyli na zaproszenie dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie i grupy teatralnej Akwarela 4, aby obejrzeć przedstawienie muzyczne oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko". Spektakl przygotowany przez uczniów klasy VI b pod kierunkiem Marty Rynkar przypomina o tolerancji, akceptacji i znaczeniu życzliwości w życiu człowieka, a także niesie optymistyczne przesłanie o potędze marzeń, która ma moc zmieniania brzydkich kaczątek w łabędzie.

Szóstoklasiści żywiołowo przedstawili znaną baśń w sposób nowatorski - po raz pierwszy w historii szkoły zmierzyli się z wymagającym gatunkiem, jakim jest musical. (Jego premiera odbyła się w czerwcu 2018 r. i do tej pory pięciokrotnie pokazywano go szerszej publiczności, m.in. podczas koncertów charytatywnych). Piękne głosy solistów, zespołowe układy taneczne, wierszowane dialogi złożyły się na barwne, pasjonujące przedstawienie ciepło przyjęte przez młodą widownię.

Spotkanie artystów z Akwareli 4 i ich kolegów z zaprzyjaźnionych szkół mogło dojść do skutku dzięki uprzejmości Burmistrza Pilzna, który sponsorował przejazd uczniów na spektakl.

 

Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: