W związku z rozpoczęciem z dniem 25 maja 2018 r. stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną.
Zamknij

Dom Kultury w Pilźnie

Facebook Domu Kultury w Pilźnie
Wyświetlenia: 1216, Data wydarzenia: 2018-05-12

NOC MUZEUM 2018

 

Wystawa „Królewska gra w królewskim mieście Pilźnie – szachy świata” to prezentacja kolekcji prywatnej Państwa Magdaleny i Andrzeja Czochrów z Zamościa, obejmująca zestawy szachowe z wielu zakątków świata, m. in. z Peru, Mongolii, Meksyku, Japonii, Malezji, Afryki, Indii, Chin, wykonane w różnych okresach czasowych z rozmaitych tworzyw, minerałów i materiałów - szkła, kryształu, porcelany, onyksu, kamieni szlachetnych, czekolady a nawet tak egzotycznych jak sierść lamy, czy lawa wulkaniczna; o przeróżnych motywach, nawiązujących do tradycji regionalnych, lokalnych technik zdobienia bądź wydarzeń historycznych czy popularnych filmów oraz bajek.  Eksponaty szachowe wzbogacone zostały grafikami i obrazami z motywem szachowym, pochodzącymi z dwóch minionych stuleci, a także figurkami porcelanowymi przedstawiającymi scenki rodzajowe, związane z grą szachową na królewskich dworach. Ekspozycję wzbogacono również  XIX i XX wiecznymi podręcznikami z różnych krajów, przybliżającymi zasady i reguły rozgrywania partii szachowych. 

Podczas prezentacji wystawy w NOC MUZEÓW (12/13 maja) odważni ochotnicy  rozgrywali partie szachowe z mistrzami Gminnego Klubu Szachowego „HETMAN” Pilzno, w godz. 18:30 – 20:00.

W Noc Muzeów, pilźnieńska placówka otwarta była do północy, sama zaś wystawa prezentowana będzie do 31 lipca bieżącego roku.


Dom Kultury w Pilźnie
39-220 Pilzno
ul. Węgierska 30

tel/fax. 14 6721 027
tel. 14 6723 114

e-mail: info@dkpilzno.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2015, Dom Kultury w Pilźnie
hapinet.pl - Tworzenie stron internetowych
Projekt i realizacja: